Історія села Перемога

Історія козацького села Ядлівки (Перемоги) сягає сивої давнини. Маючи привабливе географічне розташування, ліси та судохідну річку Трубіж, це місце вабило не тільки мисливців а й інші верстви населення. І по встановленим історичним фактам засноване було село у ХІІ ст..

Усе було - і злети і падіння, і розквіт і занепад. Княжої доби її вперше спалили татаро-монголи, проте село відродилося . А в архівах полкової канцелярії є інформація, що Ядлівський козацький курінь входив до Баришівської сотні Переяславського полку, козаки брали участь у козацьких походах та боронили рідну землю . Починаючи з ХУІІ ст.. Ядлівку позначено на картах, про неї згадують в описах мандрівники, вона зазначена в державних переписах. Про економічне життя села дає відомості «Рум’янцевський опис» - тобто перепис населення Лівобережної України , проведений за наказом і керівництвом графа Румянцева у 1755-1759рр. Вже у 1859 році мешканців села було 1665 осіб, в 1874 кількість населення збільшилася до 1835 осіб.

У 1892 році в Ядлівці на пагорбі збудовано церкву. Наступним випробуванням стали роки Великої вітчизняної війни. Вкотре доля послала низку випробувань і найстрашніше – друге знищення села у 1943 році. А крім того , що повністю спалене усе село, ще - 167 жителів спалених живцем і закатованих, повішених і розстріляних, кілька сотень вигнаних у рабство в Німеччину . 450 односельчан загинули на фронтах війни. У 1945 році Ядлівку було перейменовано на Перемогу і у 1949 році переведено до Баришівського району Київської області. А у 1967 році в селі було побудовані тваринницькі ферми,нова дільнична лікарня на 35 ліжок, школа на 560 учнів,прокладено дороги з твердим покриттям та встановлено Обеліск Слави.

У1991 році реконструйовано і відкрито церкву Пересвятої Богородиці. В цьому ж році відбулося асфальтування вулиць села та розпочата газифікація. На сьогодні в селі Перемога діють Перемозький НВК І-ІІІ ступенів, стаціонарний центр одиноких і престарілих громадян, сільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, відділення зв’язку ,сільська та шкільні бібліотеки. Землі обробляться ФГ «Куренівка», «Вікторія», «Фермер», «Березняки» «Олером». Серед підприємств є дві АЗС : «Українська компанія ВВ» та «Авіас Плюс», ПП «Маніта» - цех по виробництву меблів, «Ремспецмашсервіс» - підприємство по ремонту автокранів, Концерн «СВК» , що займається вирощуванням перепелів. Відкрито і функціонують 11 об’єктів торгівлі – 2 кафе і 9 магазинів.

Протягом останніх років, за рахунок громади та спонсорських коштів:

- збудовано капличку Андрія Первозванного;
    - встановлено пам’ятник жертвам Голодоморів;
    - на обеліску Слави - пам’ятну дошку з іменами односельчан закатованих і спалених , загинувших під час Великої Вітчизняної війни;
    - відкрито групу дитячого садочка «Бджілка» на базі Перемозького НВК, облаштовано внутрішній туалет, оформлено та огороджено ігровий майданчик для дітей ;
    - замінено 80 вікон на енергозберігаючі у Перемозькому НВК ;
    - проведено капітальний ремонт та поновлено мережу каналізації Перемозького НВК, - - ---- - пробито скважину для водопостачання ;
    - переобладнано приміщення Перемозького НВК під внутрішній туалет;
    - проведено поточний ремонт приміщення сільської ради, замінено меблі у кабінетах;
    - здійснено газифікацію приміщення сільської ради;
    - проведено поточний ремонт сільської бібліотеки;
    - відремонтовано 3,0 км доріг комунальної власності;
    - замінено огорожу біля приміщення сільської ради;
    - проведено реконструкцію 2-х кімнат у територіальному центрі одиноких та престарілих громадян, виконано капітальний ремонт двох внутрішніх туалетів, ганку, замінено 17 вікон, насоси у котельні, пробито скважину для водопостачання;
    - реконструйовано вуличне освітлення, встановлено 205 фонарів;
    - підтримується благоустрій території ради за рахунок систематичного вивезення побутового сміття;
    - замінено огорожу на 2-х кладовищах села, встановлено скважини для користування громадян, вбиральні;
    - Здійснено ремонт приміщення у Перемозькому НВК де розміщено музей села Перемога;
    - Придбано твердопаливний котел для Перемозького НВК та електроплиту з жарочною шафою, відремонтовано парадний вхід до навчального закладу та вхід до майстерень.

Станом на 01.01.2016 року на території ради проживає 1198 громадян, серед них 60% пенсіонерів. Серед населення є ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, учасники війни та діти війни, воїни – інтернаціоналісти , воїни – АТО, тимчасово переміщені особи з зони бойових дій та переселенці з Криму.

Нужно зайти и бесплатные программы скачать для пк, а так же фильмы смотреть онлайн на кинопортале или скачать Купить шаблоны для DLE на лучшем портале