Звіт голови

Звіт Перемозького сільського голови за 2017рік
Країна робить перші важливі кроки після жорсткої економічної кризи, спричиненої війною. Україна зіштовхнулася з найбільшим викликом з часів здобуття незалежності – тривалою російською агресією, окупацією частини території, гібридною війною, яка розгорнулася у всіх вимірах – у військовому, політичному, економічному,гуманітарному, інформаційному.
За звітний період депутатами було скликано 7 сесій, а сьогодні восьма та проведено 11 засідань виконкому. Питання, які були розглянуті , носили різноманітний характер: соціальні, економічні, фінансові, правові. З 12 депутатів на засідання сесії та з 7 членів виконавчого комітету на засідання виконкомів явка була 86%.
Основними питаннями, кількість яких становила – 69, які розглядалися на засіданнях сесії були:
- Про план соціально-економічного розвитку села;
- Про встановлення місцевих податків та зборів( транспортний, акцизний, на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, єдиний, ставки земельного податку);
- Про розробку детального плану земельної ділянки,яка знаходиться на території Перемозької сільської ради для будівництва і обслуговування ж/б і господарських будівель і споруд.
- Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (змін) меж адміністративно – територіальної одиниці с. Перемога Баришівського району Київської області;
- Про виконання бюджету ради та внесення змін до бюджету;
- Про затвердження Положення про оренду комунального майна;
- Звіт про здійснення державної регуляторної політики та план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018рік;
- Про розробку технічної документації з нормативно – грошової оцінки земель с. Перемога;
- Про Програму відпочинку та оздоровлення дітей на 2017рік, Програму «І пам'ять про них збережуть Обеліски», Програма благоустрою села Перемога на 2017 рік;
- Про роботу сільської бібліотеки, відділення зв’язку, амбулаторії, тер центру, Перемозького НВК, комісій ради;
- Щодо заходів по святкуванню 9 травня, роковин Чорнобильської катастрофи, Дня Конституції, річниці Незалежності України, Дня села;
- Земельні питання.
Різноманітними були питання розглянуті на виконкомах, кількість яких до сьогодні становила 64 :
- Про Програму соціально-економічного розвитку с. Перемога у 2017 році;
- Про роботу комісій виконкому, тимчасової комісії по перевірці харчування дітей;
- Про роботу з ЦЗ населення та призову громадян на строкову службу;
- Про проведення благоустрою на території ради;
- Про погодження місця розташування в’їздних знаків;
- Про протипожежний стан на території ради;
- Про результати закінчення навчального року в Перемозькому НВК та про поточний ремонт НВК;
- Про організацію літнього відпочинку учнів;
- Про стан роботи органу опіки та піклування ради;
- Аналіз стану відвідування учнями Перемозького НВК;
- Про стан утримання,виховання , навчання та розвитку дітей (опікуваних);
- Про облік дітей на території ради;
- Про хід оформлення субсидій та нотаріальних дій, актів цивільного стану;
- Про сплату податків фізичними та юридичними особами.
Враховуючи напружений період у державі ми маємо амбітний список пріоритетних реформ та відповідних проектів законодавчих актів, який стосується усіх сфер життєдіяльності. Парламент створив законодавчу основу і дав старт таким ключовим реформам – системи освіти, пенсійній реформі, реформі охорони здоров’я, судовій реформі. 11 жовтня 2017 року набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Відбувається перерахунок призначених раніше пенсій з урахуванням середньої заробітної плати, за 2014,2015,2016 роки, скасуванням особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють, та визначення розміру мінімальної пенсії у сумі 1452грн. В середньому збільшення пенсій відбулося на 692грн (25 доларів), а 47% з усіх пенсіонерів , яких торкнулося підвищення пенсій отримали доплату у розмірі до 200грн.. Це призвело в бік збільшення пенсійних виплат для людей, розмір пенсій яких залежить від прожиткового мінімуму ,а саме:
1. Інваліди війни І групи –4138,20, ІІ групи –3702,60, ІІІ групи –3267,00грн УБД –2395,80грн
2. Інваліди ліквідатори ЧАЕС –(так само, як і попередні).
З 1 грудня 2017 року зросли розміри державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, передбачені Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам. З 1 грудня підвищено суму допомоги з безробіття, яка становить максимально 7048грн.
З 01 травня 2017 року внесено зміни щодо оформлення субсидій, а саме Уряд зменшив нормативи користування житлово – комунальними послугами, у використанні газу для індивідуального опалення надається не 5,5 м3 а 5м3 на 1м2 опалювальної площі. Відбулася зміна періоду за який враховують дохід родини, було за попередній рік, а зараз з квітня 2016 по березень 2017. Раніше субсидія призначалася з 1 жовтня по 15 квітня, а зараз з16 жовтня по 15 квітня 2018року. За наявності двомісячного боргу субсидія не нараховується. В цьому році Уряд ввів новацію – монетизація – виплата «живих грошей», якщо у минулому році абонент здійснив економію коштів, то вони залишалися на його особистому рахунку, у цьому році відбулася виплата грошей, за електроенергію сума становить 135грн за природній газ – близько 700грн. 1,5млн українських родин отримали виплати .Проте збільшення заробітної плати та прожиткового мінімуму - все це веде до зменшення розміру субсидій.
Реформа охорони здоров’я є одним з пріоритетних напрямів державної політики, мета якої – кардинальне та комплексне реформування цієї сфери, спрямоване на створення системи охорони здоров’я, орієнтованої на пацієнта, спроможної забезпечити медичне обслуговування усіх громадян України на рівні розвинутих європейських держав.
Медична реформа запрацює з січня 2018 року. На цьому етапі зміни відбуватимуться лише в первинній ланці медицини. Це не станеться в один день. Поступово протягом року змінюватиметься система фінансування первинної ланки. Зокрема це стосуватиметься сімейних лікарів, педіатрів, лікарів внутрішньої медицини. Починаючи з січня кожен пацієнт має обрати собі сімейного лікаря і необов’язково за місцем прописки. Наступний крок це підписання договору з цим лікарем, після чого громадяни отримуватимуть такі безплатні послуги – прийом у лікаря, базові аналізи, електрокардіографія, лист непрацездатності. Усе, що стосується поліклінік та лікарень залишається без змін. Реформування вторинної та третинної ланки медичної допомоги розпочнеться з 2020року.
Протягом року вдало працювала Програма «Доступні ліки», яка стартувала ще у 2016 році, вона передбачає відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму. Розпорядженням голови КОДА від 03.04.2017 року №148 «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» кошти були розподілені на усі райони Київщини пропорційно до кількості хворих на зазначені хвороби, ліки реалізуються через мережу аптек.
З червня місяця відбувається фінансування хворих на цукровий діабет, які лікуються інсуліном. Це є співфінансування для придбання інсулінів та виписка рецепту для його отримання.
Склав присягу новий склад Верховного Суду України – це є першим етапом судової реформи. З 15 грудня набрали чинності нові кодекси України – Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу Адміністративного судочинства, а також зміни до інших законодавчих актів, пов’язаних із судовою реформою в Україні.
Реформа місцевого самоврядування, яка стартувала у 2014 році, децентралізація, набирає темп. Проте, головна проблема будь – яких перетворень у нашій країні в тому, що немає стратегії. Закон називає об’єднання добровільним, але водночас введено інструмент перспективних планів, що є інструментом примусу до об’єднання в різні форми та різні способи . З’ явилася низка прикладів, коли ОТГ утворюються під конкретних місцевих або загальноукраїнських політиків, під ті чи інші політичні проекти, є випадки не реєстрації ОТГ, бо не відповідає чиїмось інтересам. З самого початку мали визначити точку куди ми прийдемо через 10 років. На жаль цього зроблено не було, а усе відбувається кавалерійськими наскоками із шашкою наголо. Рішення які ухвалюються, створюють глибинні конфлікти, якщо рішення не продумане до кінця, то завжди виникають проблеми. Так , наприклад фінансова децентралізація – політика якої змінюється щороку під час прийняття держбюджету (забрали ПДФО, зменшили надходження від акцизного податку, навішують повноваження , не підкріплені грошима – перекладають повноваження з державного на місцевий бюджет, не приймаються рішення щодо передачі землі повноважень поза межами населених пунктів громадам – все це відкат назад). Проте проблеми можна подолати, потрібна лише реальна, системна робота. Закон про білу (олійну пляму), про приєднання громад до вже утворених ОТГ, про об’єднання громад, які перебувають на територіях різних районів – це все свідчить що система перспективних планів не спрацьовує.
Станом на 20.12.2017р. в селі проживає 1168 особи, дітей – 219 – 18% населення, з них хлопчиків – 111(52%), дівчаток – 108(48%). Діток від «0» до «6» - 73 особи. Жінок - 626 – 53,2% населення, чоловіків – 550 – 46,8% . Пенсіонерів – 669 осіб, працездатних – 338., працюючих – 447, незайнятих – 108, за кордоном перебувають – 10 (Австралія, Португалія, США, Білорусія, Росія).
Зареєстрованих осіб від 01.01.2017 року – 24 (17+7), знятих з обліку – 7. Померло – 27 осіб, народилося – 6.
З 1110 господарських номерів - 498 дачники, газифіковано 759 осель, було освітлено 30 вулиць, де горить 226 ліхтарів. У господарствах жителів села нараховується 118 корів , коней – 35, свиней – 201, кіз – 69, кролів – 230, 75 – бджолосімей, 4080 голів різноманітної птиці. У користуванні жителів села є легкові автомобілі, 5 вантажних, 28 тракторів, міні – тракторів -12, екскаватор, комбайн, с/г інвентар.
Жителі села мають різні статуси:
Інваліди В.В.в. - 2
Прирівняні до інвалідів – 7
Людей з інвалідністю - 49
Прирівняні до уч.б.д. та малолітні в’язні - 50
Учасники війни – 28
Діти війни – 96
УБД - 44
Уч.б.дій АТО – 9
Воїни – інтернаціоналісти – 6
Чорнобильці – ліквідатори – 4
Переселенці з зони ЧАЕС – 10
Евакуйовані з зони ЧАЕС – 5
Діти – сироти - 4
Діти , які мають статус постраждалих від ЧАЕС – 22
Діти учасників АТО - 4
Одинокі і престарілі жителі – 25
Мати – героїня – 2
Внутрішьопереміщені особи – 1
Крім того статистичні дані свідчать про такі категорії населення, що проживають на території ради:
Багатодітні сім’ї – 5 (Гоменюк, Дзус, Чебан, Гога, Красножон – Ворохта, Білоус)
Неповні сім’ї - 20
Матері – одиначки - 16
Діти одиноких матерів - 15
Молоді сім’ї до 35р. - 24
Діти – інваліди, інваліди дитинства - 3
Діти, що перебувають під опікою – 5
Особа - сирота - 3
Напівсироти - 6
Студентська молодь - 17
Головним напрямком роботи у 2017 році було виконання прийнятих Програм, а саме Програма соціально – економічного і культурного розвитку села, Програма «І пам'ять про них збережуть Обеліски», « Оздоровлення та харчування дітей Перемозької сільської ради на 2017 рік», Програма благоустрою села Перемога.
Програма соціально – економічного розвитку села передбачала виконання заходів пов’язаних з затвердженням нового Генерального плану села, нових меж, згідно цього плану, та детальні плани територій населеного пункту під будівництво житлових будинків та господарських будівель і споруд. Відповідно до виготовленої документації площа нашого села збільшилася з 740га до 909га. Процедура виготовлення включала в себе топогеодезичні роботи та безпосередньо проектні роботи.
Другим важливим питанням було виготовлення проектно – кошторисної документації на сільський клуб, затримка відбулася з експертним звітом документації, яку отримали тільки 20 листопада. Кошти , які необхідні для цього становлять 2млн.600тис.грн.(витрачені на проект у сумі 236тис.грн.). Окрім того виготовлена проектно – кошторисна документація на капітальний ремонт Перемозького НВК передбачає утеплення стін, ремонт покрівлі, заміна електрообладнання, ремонт цоколю, капітальний ремонт їдальні, вартість робіт становить 4млн.900тис.грн. Готуємо пакет документів на департамент регіонального розвитку для включення проекту клубу на фінансування з бюджету області, а також були на прийомі у депутата Верховної ради Різаненка Павла Олександровича з приводу виділення коштів на реконструкцію приміщення під сільський клуб та на капітальний ремонт приміщення Перемозького НВК.
Протягом року заключено договорів на надання послуг та придбання товарів -79, у 2016 році їх було 55, що показує на великий об’єм виконаних робіт запланованих на початку року, і передбачених Програмами.
У цьому році в рамках Програми «І пам'ять про них збережуть Обеліски» здійснено поточний ремонт постаменту пам’ятника полеглим воїнам та пам’ятному знаку жертвам Голодоморів. Є бажання продовжити Програму і на наступний рік та втілити в життя ідею перенесення усіх могил закатованих односельчан в одне місце і встановити пам’ятний знак.
Програма по благоустрою передбачала цілий ряд заходів щодо поліпшення санітарного стану села. Цього року розроблено заходи , які спрямований на поліпшення естетичного, санітарного стану прибудинкових територій, об’єктів торгівлі та інших установ, закладів населеного пункту. За рахунок залучення благодійних коштів та коштів сільської ради, здійснюється прибирання і озеленення, фарбування і побілка, вирубка парослі та вивезення сміття. Хочу відмітити, що усі підрозділи державної чи приватної форми власності з розумінням відносяться до даної проблеми, спрацювали разом, ефективно.
На першому місці були завдання по облаштуванню сільських доріг.
В цьому році в квітні, провели ямковий ремонт по вул.. Каштанова – Медична на суму 140тис.грн., влітку частини вулиці Старокиївська, щебеневий висип вулиці та провулку Каштанової, вулиці Вереснева, частини вулиці Бибича.
Не обійшлося і без курйозу, провівши вуличне освітлення у квітні місяці по частині вулиці Партизанська, підключити його до експлуатації вдалося тільки у листопаді місяці. Такої кількості перепонів від РЕС ще не було жодного року. А взагалі по освітленню поступово відбувалася заміна ліхтарів і ламп, додаткове їх встановлення (Ядлівська, Тиха, Вереснева, Забайкальська, Старокиївська, Ватутіна).
З метою створення центру села, у квітні місяці встановлено дитячий майданчик, який включає в себе ігрові елементи так і огорожу. Вартість становить 92тис.грн. . на кошти виділені з державного бюджету у сумі 40тис.грн. придбано та встановлено спортивний майданчик, який буде дооблаштовано ще на 20 тис.грн. Окрім того, в центральному парку створено своєрідну зону відпочинку, де було спроектовано і прокладено асфальтовану доріжку, встановлено 4 лавочки та сміттєві урни. Відремонтовано частково доріжки у парку Слави.
Відповідно до плану благоустрою було виготовлено та встановлено в’їздні стели «Перемога» на всіх трьох напрямках руху до села, а на перехресті траси Київ – Суми встановлено обмежуючий рух світлофор, що працює на сонячних батареях.
Відремонтовано залізну огорожу на базарі, приварено 4 секції, які були вибиті в результаті ДТП, встановлено решітки на вікна приміщення сільської ради, замінили двері, відремонтували східці.
Ми розуміємо в який час живемо, що сотні невідомих солдат, охороняють і захищають нас, що тисячі мирних жителів страждають на територіях, де йдуть бойові дії. І коли виникла потреба у допомозі жителям Авдіївки, у січні 2017року,мешканці села щиро відгукнулися , що виразилося у гуманітарній допомозі. Голови ФГ, звичайні жителі села, працівники тер центру, учнівський колектив НВК зібрали спільними зусиллями продукти харчування, овочі , речі, які передали нужденним. Слова вдячності висловлюємо Мойсієнко М.І. та його працівникам, які у складні погодні умови доправили цю допомогу у Баришівку.
Аграрний сектор – це базовий сектор економіки, він разом з іншими складає основу життя та добробуту держави та громадян. Завдяки наполегливим зусиллям та вмінню господарювати були досягненні успіхи у сільському господарстві. На полях вирощувалися різні сільськогосподарські культури: зернові і зернобобові, олійні і технічні. Жодного поля на території ради не було необробленим. Використовуючи високоякісні сорти насіння, мінеральні добрива та передові технології обробітку грунту досягаються належні успіхи у вирощуванні врожаїв. На території ради функціонують наступні ФГ:
- ФГ „Фермер” ;
- ФГ „Куренівське”
- ФГ «Олером» ;
- ФГ «Березняки»;
- СТОВ «Лукянівське» ;
- ФГ «Вікторія» ;
- ФГ «Марія –І» (Ісаєнко Марія );
- ФГ «Лідер – Агро» Беззубий Олександр Васильович
- Самовиділення – 2паї (Рихлик Г.М. та Глитень Л.М.)
Розрахунки з власниками паїв, станом на 20.12.2017року наступні :ТОВ „Лукянівське” розрахувалося 30%, а ФГ «Фермер» - 61%, «Куренівка» - 50%, «Вікторія» - 40% , «Олером» - 100%, «Березняки» - 100%. «Марія І» - 100%, Вартість паїв у 2017 році - 9068,32грн, з них ПДФО – 1632,30грн, а військовий збір – 136,02грн. Розрахунок відбувається як натуроплатою так і грошима, сума становить - 5500грн.для працівників соціальної сфери та 7300грн. для власників паїв. Усі земельні паї оброблялися, поля засіяні зерновими та технічними культурами, зокрема: пшениця яра та озима, жито, овес, соняшник, кукурудза, ц/буряк, рапс, гречка, соя. озима.
«Концерн СВК» - єдиний об’єкт господарювання, що спеціалізується не на рослинництві, а на вирощуванні птиці, перепелів. Приватне підприємство очолюване сімейною парою Вікторією та Сергієм Кривещенками. У цехах відгодовують близько 40 тис. голів птиці. Продукція даного підприємства реалізується у торгових точках м. Києва та області, працює на ньому 5 працівників з числа жителів села.
Розташовані на території ради такі підприємства та організації:
ТОВ «Авіас Плюс»;
ТОВ «Українська компанія ВВ»;
ПП Маніта;
Перемозький НВК;
Сільська бібліотека;
Відділення зв’язку;
Перемозька амбулаторія загальної практики сімейної медицини;
Територіальний центр одиноких та престарілих громадян;
«Ремспецмашсервіс» - підприємство по ремонту кранів;
2 кафе - «У Максима» і «Вікторія»,
Магазинів – 13.
Ведеться будівництво комплексу по обслуговуванню населення на території АЗС «Українська компанія ВВ».
Двоє соціальних працівників обслуговують 25 пенсіонерів, які одинокі і потребують догляду та допомоги. Не обходили увагою і інших жителів села, які потребували допомоги – одним були спиляні дерева, іншим завезені дрова, третім відремонтовано огорожу. Громадою виділені кошти у сумі 45тис.грн. на гаряче харчування 10 одиноких пенсіонерів, до кінця календарного року.
На території ради розташоване стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання одиноких та непрацездатних людей похилого віку Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де знайшли прихісток люди різних соціальних категорій, отримали допомогу та співчуття від персоналу закладу, який очолює Орел Л.Л. Перебуваючи у закладі підопічні отримують підтримку від різних організацій та підприємців у вигляді матеріальної допомоги, одягу, взуття, продуктів харчування. Опікується даним закладом і громада м. Пулах, побратим смт. Баришівка, а також різні благодійні фонди, зокрема «Наша Перемога». У цьому році за рахунок спонсорської допомоги цього фонду відремонтовано 6 палат для лежачих та надано їм предмети гігієни ; БФ «Свічадо» - придбано столи в їдальню,10 матраців,40 пледів та 50подушок; БФ «Давай допоможемо» - придбано новий посуд 100тарілок,50 чашок по 50 ложок та виделок, кулер для питної води;голови ФГ села надають по мірі необхідності транспорт для господарських потреб, Беззубий В.І. тону картоплі, Рябоконь В.П. – повну потребу відділення в олії, Чайло В.І та Ісаєнко В.М. – придбання контейнерів для доставки їжі (Їжа на колесах). Зусиллями батюшок районних церков облаштовано молитовний куточок. Долучаються до надання коштів і звичайні жителі району. Громада розуміє і співпрацює у плані допомоги жителям центру і виражає свою підтримку. Так за осінній період , коли проводилася акція по збиранню картоплі та овочів для проживаючих, жителі села надали 2 тонни картоплі, виділяли бензин та техніку для збирання .В цьому році громадою виділені кошти на гідрохімічне очищення системи водопостачання центру у сумі 55тис.грн та 27тис.грн на виготовлення проектної документації по розташуванню сонячних батарей.
Освіта стоїть на порозі кардинальних змін у всіх її ланках.
Наше сьогодення – це турбота про підростаюче покоління і хто як не громада підтримає, допоможе. Так сталося і з фінансуванням харчування дітей з початку нового року. Нами розроблена і затверджена «Програма харчування і оздоровлення дітей села Перемога на 2017 рік», яка передбачала кошти на харчування діток під час навчання, забезпечення харчування під час оздоровлення у пришкільному таборі та саме оздоровлення. У ході реалізації Програми профінансовано : пришкільний табір – перебувало на оздоровленні 45 дітей, відпочивало на березі моря -30, і все це за кошти громади, адже не кожна родина спроможна придбати путівку вартістю у цьому році 3 500грн .
Одноголосно було прийняте рішення щодо залучення коштів для поліпшення матеріально – технічної бази Перемозького НВК, проведення поточного ремонту, придбання меблів. До виконання цього долучилися як завжди і голови ФГ: Мойсієнко М.І., Беззубий В.І., Рябоконь В.П., Чайло В.І. коштами яких відремонтовано шахту і насос для подачі води, придбано жалюзі у бібліотеку, відремонтовано кабінет завуча, придбано принтер.
Перемозькому НВК протягом року були виділені кошти:
- Проведено ремонт коридору І поверху ( підвісна стеля, панелі та підлога) - 112 500грн;
- Виділені кошти на облаштування вставлених вікон у кількості 24шт.(6тис.грн);
- Перераховано кошти на харчування дітей протягом календарного року та під час перебування у таборі відпочинку, проїзду вчителів у сумі 151100тис.грн. (в тому числі і групи продовженого дня);
- Придбано путівки для оздоровлення діток на суму 105тис.грн. ;
- Виділено кошти для ремонту кабінету інформатики та придбання меблів і кабінет обслуговуючої праці у сумі190тис.грн;
- Асфальтування пришкільної території – 188тис.грн;
- Встановлено охоронну сигналізацію – 23 320грн;
- Проведено хімічне гідроочищення системи водопостачання – 121 063грн;
- Виготовлення проектної документації на ремонт Перемозького НВК – 179 266грн.
- подарунки до дня захисту дітей, святого Миколая, Нового року, першого вересня, діткам – інвалідам, діткам учасників АТО – новорічні подарунки у кількості 125 шт. для усіх учнів НВК профінансував Беззубий В.І.( 6090грн);
- забезпечення продуктами харчування шкільної їдальні (борошно, цукор, олія);
- придбання 13 комплектів (за кошти Мойсієнко М.І. ) форми учням – козакам: берети, пояси,
- придбано посуд для їдальні 8тис.грн Мойсієнко М.І. та 5тис.грн Макаренко М.О.
- учасникам гри «Сокіл – Джура» придбано солодощі та кошти в сумі 500грн., випускникам – флешки, торт, учням у пришкільний табір придбано канцтовари, папір, виділялися кошти у сумі 500грн. та бензин на поїздки учнів. Морозивом, цукерками забезпечили Чайло В.І. та Іванов Ю.А. ;
З словами вдячності хочу звернутися до батьків, зусиллями і коштом яких, зроблено ремонт класних кімнат та членам педагогічного колективу, які приймають безпосередню участь в ремонті.
Необхідно наголосити на особливості роботі комісій виконкому, а це адміністративна, опіки та піклування, в справах неповнолітніх . Більше уваги приділяється роботі комісій де в центрі уваги є дитина, адже дитина це маленька людина і вона має свої права. Проте через те, що вона менша і слабша захистити свої права часом дуже складно.
Робота комісій проводилася систематично і відповідно до затверджених планів, здійснювалося обстеження умов проживання родин, контроль за багатодітними сім’ями, за родинами, що мають дітей - інвалідів, вирішувалися питання щодо учнів НВК, які не відвідували школу без поважних причин, ведеться облік родин з дітьми , які перебувають на території ради без місця реєстрації, учнівської молоді, дітей – дошкільнят. Ми тримаємо на контролі ситуацію, запрошуємо на засідання комісій батьків, відвідуємо родини та складаємо акти обстеження, співпрацюємо з Перемозьким НВК і залучаємо до цього представників районних структур: відділу у справах дітей та молоді, РВ ГУ МВС.
Окрім того комісією було рекомендовано багатодітним родинам отримати гуманітарну допомогу, яка надійшла до Баришівки з Німеччини (Гога, Дорошенко, Товкач).
Загалом намагаємося створити комфортний простір для життя наших громадян. Щомісяця до нас приїздить фахівець з Пенсійного фонду для надання безплатної консультації. Такі консультації є певним досягненням і першим кроком на зустріч людям, послуги повинні стати ближче до населення, щоб люди не оббивали пороги райцентру. Згідно затвердженого графіка, таким же чином здійснюють безкоштовну виїзну консультацію і працівники Баришівського БТІ, у приміщенні Перемозької сільської ради з різноманітних фахових питань.
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини.
В амбулаторії є усі можливості для проведення денного лікування , працює лабораторія, стоматологічний кабінет, здійснює прийом хворих сімейний лікар та сімейна медсестра, медсестра. Значна кількість пацієнтів обслуговується на дому. Для поліпшення роботи даного закладу у цьому році громадою виділялися значні кошти, а саме капітального ремонту лабораторії, маніпуляційного кабінету, стоматологічного кабінету, холу та облаштування внутрішнього туалету. Було знято повністю підлогу, викладено плиткою, замінено систему енергопостачання , демонтовано старі чавуні батареї , встановлено бойлер, унітаз, змонтовано підвісна стеля, замінено вхідні двері та двері до кабінетів амбулаторії. Разом на ремонт приміщення витрачені кошти у сумі -425тис.грн.
На багато численні звернення у приміщенні функціонує аптека, де працює провізором Ярешко Л.М.
В Україні взагалі немає зв’язку між пацієнтом і сімейним лікарем, а саме від того скільки пацієнтів матиме лікар і залежатиме його заробітна плата у наступному році. Тож необхідно працівникам медицини змінювати свою позицію, більше уваги приділяти жителям, поводитися коректніше, належно виконувати свої професійні обов’язки.
Культурне життя нашого села залежить від життєвої позиції громадян. Саме на ініціативі та співпраці односельчан села різних поколінь, відбуваються різні міроприємства і заходи. З ініціативи голови ФГ «Фермер» В.І.Беззубого та його фінансування,встановлена капличка Іоанна Богослова на кладовищі №3. До 9 травня, Дня перемоги у Другій світовій війні, було проведено мітинг – реквієм, на якому до присутніх зі словами привітання, звернулися учасники АТО Дяченко А.О. та Орленко І.М., виступили учні НВК та ансамбль «Ядлівчанка». У переддень свята за сприянням голів ФГ, підприємців села було надано продуктові набори та кошти у сумі 1050грн для 12 УБД .
Цього року святкували День села, на яке були запрошені гості, учасники АТО.
Від імені громади отримали вітання працівниці територіального центру, листоноші, вчителі, продавчині, працівники ФГ «Куренівське» , Концерну СВК, сімейна пара, яка прижила разом 50 років і відмітила золоте весілля, молоді мами, які народили діток. Усі присутні могли скуштувати кашу, коровай, безкоштовне морозиво (Іванов Ю.А. та Маніта О.С.)послухати музичну програму та відпочити.
Протягом року вітання від громади села отримали найстаріші жителі 97-річні Красножон Г.І. та Лиску М.Г., а також 94 –х річна Пономаренко Олександра Іларіонівна.
1 грудня 2017 року відбулася презентація третьої книги Надії Григорівни Красножон «Букет», яка переповнена любов’ю до рідного краю, рідного села, до України. Як зазначив видавник, поезія проникнута любов’ю до природи, людяністю, патріотизмом, мудрістю життєвого досвіду і вірою в майбутнє. За рішенням виконкому, у 2017 році, від громади села Надія Григорівна була рекомендована на районну дошку пошани.
Молодь села стала активним учасником сільських свят, підкорюючи своїми виступами серця односельчан та жителів району. Активні учасники художньої самодіяльності – читці творів Т.Г.Шевченка та солісти,зокрема Паначук Альона, захищали честь села Перемога на районних конкурсах та оглядах.
На базі сільської бібліотеки продовжує роботу літературне об’єднання «Джерело», керівником якого була Красножон Н.Г. місцева поетеса, організатор, генератор ідей. Нажаль здоров’я не дозволяє Надії Григорівні проводити цю роботу, проте засідання об’єднання відбуваються, запрошуються жителі села, аматори, автори творів. Завідувачка сільською бібліотекою Мойсієнко С.М., яка працюючи понад 43 роки на цій посаді, здійснює естетичне і патріотичне виховання, створює виставки та фотовиставки, композиції, проводить заходи.
Саме з її ініціативи створено фольклорний ансамбль «Ядлівчанка», який беру активну участь у всіх сільських заходах, виступав на сцені Баришівського будинку культури до річниці Баришівського району, святкування Масляної, кілька виступів відбулося у територіальному центрі. Глядачі отримали задоволення від співу аматорів до Дня Конституції, Дня Незалежності України, 8 березня, Дня села. Слова вдячності висловлюємо усім членам колективу, за їх чітку життєву позицію та патріотизм. Спортивно-масова робота передбачає створення належних умов, розвиток матеріально-технічної бази, наявність стадіонів та спортивних майданчиків. До неї залучаються усі категорії населення, які мають бажання зайнятися спортом чи хоча б фізичною культурою. Виступали протягом року, за рідне село, приймали посильну участь майже в усіх турнірах, змаганнях, спартакіадах, що відбувалися протягом року в районі та області. Вдало виступає на різноманітних змаганнях і учнівська молодь, показуючи хороші результати з баскетболу, футболу, туризму та л/ атлетики. Рихлик В.І. захищає честь рідного села на різноманітних турнірах з настільного тенісу та на змаганнях з волейболу серед спортсменів поважного віку.
Протягом року вдало виступають наші тенісисти Кирпенко Роксолана, Красножон Вікторія, Мойсієнко Сергій, Водотьєвський Євген, Деркач Наталія, Кучера Аліна та зовсім юна учасниця Мотруніч Вікторія.
У цьому році з ініціативи Глитня Григорія був організований і проведений турнір пам’яті з футболу, участь у якому взяли футболісти різних поколінь та молоді спортсмени села. Всього 4 команди і велика кількість уболівальників, медалі, кубки, призи, солодкі подарунки – зробили турнір незабутнім, а ще за рахунок спонсорської допомоги усіх голів ФГ села.
Вдало виступають і учні – спортсмени, які займають призові місця в усіх районних змаганнях, а педагогічний колектив здобув ІІІ місце з волейболу.
Так живемо і працюємо, і впевнені якщо ефективна, дієздатна, спроможна громада – тоді і міцна держава. Саме сьогодні найкращій час для повної реалізації потенціалу кожного села. Спроможність громади самостійно вирішувати питання свого розвитку дасть змогу якнайшвидше та якнайкраще впроваджувати в життя місцеві кошти, забезпечити поліпшення якості життя людей. Спільними зусиллями ми можемо перетворити рідне село у квітучий куточок нашої Батьківщини.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Tanmazgon
Люди кто желает играть в современные игры на самых высоких настройках с динамичными теняими
даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный инет).
Читайте статья по настройке компа здесь.
Видео по установке и настройке смотрите тут.
Играю уже пол года на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!!

  • Нравится
  • 0
Добавить комментарий